Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
sobota, 31 października 2009
Zakładka z choinkami

Mój schemat kolejnych choinek powędrował jako haft na nową zakładkę - prezent świąteczny. Poniższe zdjęcia pokazują, w jaki sposób uszyłam zakładkę. 

z1

 z2

 z3

 z4

 z5

 z6

zz 

zz1

 zz2

 

piątek, 30 października 2009
Zakładka z choinką

Zbliżające się Boże Narodzenie jest okazją do przygotowania własnoręcznie zrobionych prezentów dla najbliższych osób. Należy pomyśleć o tym wcześniej, bo potrzeba sporo czasu na wykonanie niespodzianek. Dla wielbicielki książek wszelkiego rodzaju zrobiłam świąteczną zakładkę z haftem mojego projektu. Haft jest wyszyty na aidzie 18 dwoma pasemkami muliny (krzyżyki i backstitch). Udostępniam swój schemat, może ktoś zechce z niego skorzystać. Miłego wyszywania!

http://haft.blox.pl/resource/BN.pdf

z1

 z2

środa, 28 października 2009
Choinka - mój projekt

Posiedziałam przy komputerze i opracowałam kolejny schemat bożonarodzeniowej choinki. Tym razem jest ona wyższa niż poprzednie,  które wcześniej wymyśliłam. Mam zamiar przeznaczyć ją na prezent dla kogoś z rodziny. Haft wykonuję na szarej aidzie 14 dwoma pasemkami muliny DMC 4210 (krzyżyki i backstitch).

 projekt choinki

 

ch
poniedziałek, 26 października 2009
Zakładka

Wyjęłam z szuflady dawno zapomniany haft, który opracowałam i wykorzystałam go jako ozdobę zakładki do książki.

z1

 z2

moj wzor

niedziela, 25 października 2009
Kalendarz adwentowy - finisz

Kalendarz adwentowy jest już gotowy i może spokojnie czekać aż nadejdzie grudzień. Wtedy do każdego woreczka zostanie włożona niespodzianka dla najmłodszego członka naszej rodziny.

Na tkaninie przyszyłam (pod ozdobnymi tasiemkami) metalowe kółka. Każde kółko otrzymało kolorową gumkę frotkę. Gumki mają za zadanie utrzymać woreczki, które uszyłam. Na każdym woreczku jest kawałek aidy z datą kolejnego dnia grudnia. Te maleństwa przykleiłam klejem do tkanin. Na samym dole jest zawieszka z Mikołajem, o którym myśli każde dziecko w grudniu.

Makatkę zrobiłam w ten sposób celowo, ponieważ w przyszłym roku będzie można schować woreczki i gumki frotki. Do metalowych kółek mogą być przywiązane maleńkie paczuszki lub coś innego. W ten sposób przez kilka lat kalendarz adwentowy będzie zmieniał swój wygląd.

a

 aa

aaa

004

 005

piątek, 23 października 2009
Kalendarz adwentowy

W czasopiśmie "Britain's No.1 Cross Stitcher" nr 219 wpadł mi w oczy świąteczny biały haft na czerwonej aidzie. Na pierwszym zdjęciu widać fragment czasopisma z tym haftem. Postanowiłam wykorzystać go do swojej świątecznej robótki. Zmieniłam jednak kolory mulin, ponieważ mój haft jest na szarej i beżowej aidzie. Dołożyłam choinki z serduszkami (zmieniłam środek choinki z gwiazdką). Teraz siedzę i planuję, co mam robić dalej. Haft i cały projekt ma być gotowy dość szybko, ponieważ będzie to kalendarz adwentowy. Na zdjęciach widać pierwszy etap mojej pracy.

1

 2

 3 

5

Poniżej jest wersja robocza przyszłego kalendarza adwentowego. To co miało być uszyte na maszynie jest już zrobione. Teraz pozostaje zrobić 24 woreczki, do których zostaną włożone słodkości na każdy dzień grudnia poprzedzający Boże Narodzenie. Mam więc co robić w najbliższym czasie.

6

cyfry_

 cyfry

 014

 

środa, 21 października 2009
Igielnik

Moja stara papierośnica dostała nowe życie i przeznaczenie. Jest teraz eleganckim igielnikiem, który mogę nosić w torebce. Mieszczą się w niej nawet mulinki.

a1

 a2

 a3

 a4

 

Wersja ostateczna - z ozdobną lamówką:

a

Przy okazji mój kalendarzyk na 2010 rok dostał nową okładkę.

okladka1

 okladka2

wtorek, 20 października 2009
Świecznik z Mikołajem

Zajrzałam wczoraj tutaj:

http://aurelle.over-blog.com/article-sal-de-noel-2009-1ere-partie-37755360.html

Spodobał mi się projekt bożonarodzeniowego haftu. Postanowiłam zabrać się za Mikołaja. Jak zwykle nudzi mnie odwozorwanie krzyżyka po krzyżyku. Muszę coś zmienić, zabrać, dołożyć.  Tak więc i tym razem mój Mikołaj dostał ode mnie trochę kolorów i krzyżyków. W efekcie końcowym znalazł swoje miejsce na świeczniku.

mikolaj

 swiecznik1

swiecznik2

poniedziałek, 19 października 2009
Granatowa czapka

Produkuję czapki zimowe dla członków mojej rodziny. Dzisiaj zdjęłam z drutów granatową czapkę.

czapka1

 czapka2

środa, 14 października 2009
Czapka
zima w pazdzierniku

Pogoda chyba zwariowała. Gdzie jest piękna złota polska jesień? Za moimi oknami leży śnieg i od rana bez przerwy pada i pada.

Chyba wyczułam te anomalie pogodowe bo zrobiłam sobie czapkę wzorowaną na znanej Quincy.

Nabrałam oczka na druty i ściegiem francuskim zrobiłam pasek o szerokości 16 cm i obwodzie mojej głowy. Na końcu każdego rzędu, gdy na lewym drucie miałam 3 oczka, przekładałam wełnę na drugą stronę (czyli odwrotnie niż była w trakcie robótki), a 3 oczka przekładałam bez przerobienia. Każdy rządek rozpoczynałam od przerobienia pierwszego oczka i przeciągnięcia do niego włóczki (ścieg francuski). Dzięki temu na obu brzegach paska powstał ścieg przypominający sznureczek. Gotowy pasek zagięłam (gdybym go zeszyła po zagięciu to uzyskałabym wstęgę Mobiusa). Nabrałam oczka na denko czapki. Nie umiem robić na pięciu drutach, więc denko powstało na dwóch drutach. Czapka jest gotowa i śnieg nie będzie mnie straszył.

Powyższe moje objaśnienia uzupełniają zdjęcia.

a1a

 a1b

 a1d

 a1c

 a1f

 

niedziela, 11 października 2009
środa, 07 października 2009
Ozdabiamy nasze domy

Różne pomysły wykorzystania rękodzieła w naszych domach:

1 2 3 4

Kompendium wiedzy o tkaninach

W mojej biblioteczce mam książkę, którą co jakiś czas przeglądam i czytam. Polecam ją wszystkim zainteresowanym sztuką tkacką, hafciarską i pokrewnymi dziedzinami. Są tu opisy i charakterystyka różnych tkanin. Nauczymy się je rozpoznawać, przechowywać, konserwować i klasyfikować. Poznamy ich historię, techniki tworzenia. Znajdziemy adresy muzeów i antykwariatów z całego świata. Przy okazji uradujemy swoje oczy zdjęciami pięknych tkanin i haftów z różnych epok, które mogą stać się inspiracją do własnych poczynań rękodzielniczych. 

book1

 book2

 book3

 book4

 

niedziela, 04 października 2009
Festiwal rękodzieła

W Warszawie odbywa się Europejski Festiwal Sztuki i Rękodzieła.

http://artchannel.pl/

Pojechałam, obejrzałam, zrobiłam zdjęcia.

wystawa1

 wystawa2

Poniżej widać moje polskie rękodzieło. Nożyczki dostały ode mnie nowe opakowanie. Będą zabezpieczone przed niepowołanymi dziecięcymi łapkami, gdyby te chciały podebrać mi je ze stołu.

 a1

 a2

 a3

1 

2

 3

sobota, 03 października 2009
Notes z sową

Mój mały notes dostał od mnie nową okładkę z sową.

a2

 a3

 a1

 

piątek, 02 października 2009
Kosmetyczka

Wyciągnęłam na światło dzienne swój dawno zapomniany projekt i postanowiłam dokończyć biedaka. Wystarczyło posiedzieć nad nim godzinkę i haft jest skończony. Następne pół godziny przesiedziane nad maszyną do szycia doprowadziło do tego, że mam nową kosmetyczkę na moje dokumenty.

x

 x1

 x2

czwartek, 01 października 2009
Ile jest dziewczynek?

Mam nieduży ale dość ciężki sześcian w metalowej ramce. W zasadzie jest przeznaczony do zdjęć. Ja jednak postanowiłam wykorzystać go zupełnie w innym celu. Będzie służył mi jako przycisk na biurko. Różne papierzyska legną łagodnie i spokojnie pod jego ciężarem.

Ozdobą przycisku są trzy dziewczynki, które wyhaftowałam. No właśnie, są trzy czy może jest ich więcej?

Ścianki mojego przycisku są pryzmatem załamującym światło i zwielokrotniają odbicie obrazów. Wydaje się, że dziewczynek jest o wiele więcej niż w rzeczywistości.

1

 2

 3

 4