Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
czwartek, 30 września 2010
Dwa w jednym

Zrobiłam sobie szalik, który nazwałam dwa w jednym, ponieważ w razie czego może posłużyć za czapkę. Sprawdziłam również czy można go nosić na lewą i prawą stronę. Okazało się, że tak (widać to na zdjęciach).

Włóczka Angora Specjal BD (60% moher, 40% akryl, 500 metrów to 100g) firmy Alize, druty nr 4, jeden dzień dziergania.

2010-09-30 hb

 2010-09-30 hb1

 2010-09-30 hb2

 2010-09-30 hb3

 2010-09-30 hb4

 2010-09-30 hb5

Dziękuję moim gościom za odwiedziny i pozostawianie komentarzy.

środa, 29 września 2010
Na pożyczonym laptopie

Okazało się, że mój laptop wymaga poważnej naprawy. Zalanie go wodą zaszkodziło mu bardziej niż myślałam. Jestem niepocieszona, bo to jeden z najnowszych modeli opcja super full i wszystko naj, naj, naj... Jeśli nie da się go naprawić, to takiego modelu już sobie nie kupię. Będzie opcja dużo bardziej skromna. Na razie pożyczyłam sobie laptopa od dobrego człowieka, który doskonale rozumie, że bez tego urządzenia życie wielu osób ulega poważnej zmianie. Tak, to prawda, czuję że jestem uzależniona od komputera i internetu.

No dobrze, skoro pożyczyłam laptopa to pokażę wam co wydłubałam na drutach. Włóczka - babyalpaca, druty nr 3,5 i jest chusta - apaszka.

W dalszym ciągu rozpaczam i płaczę nad moim laptopem.

2010-09-28_xc

 2010-09-28_xc1

 2010-09-28_xc2

 2010-09-28_xc4

 

poniedziałek, 27 września 2010
zdjęcia

=7

=1

=2

xx 002

 zz 001

niedziela, 26 września 2010
Melanż fioletowy

fr0

Jakiś czas w moim koszu leżakowała wełna w odcieniach fioletu nadziana na druty. Wreszcie doczekała się i dokończyłam tę zaległą robótkę. Prawdziwy kolor chusty oddaje pierwsze zdjęcie ze słonecznikiem (na górze).

  fr1

 fr2

 fr3

Dzisiaj jest światowy dzień serca. Zadbaj o swoje serce.

Śliczne serduszka do zrobienia na drutach (darmowe) są tutaj:

http://www.ravelry.com/patterns/library/giving-heart

http://www.ravelry.com/patterns/library/i-give-you-my-heart

 http://mochimochiland.com/2007/02/free-pattern-hearts/

sobota, 25 września 2010
Tęczowa czapka

Wystarczyły dwie godziny i tęczowa czapka dla małej dziewczynki jest gotowa. W wolnej chwili zrobię jej golfik - szyjogrzej.

cs1

 cs2

 cs3

Na prośbę moich gości umieszczam ogólny opis mojego wykonania golfika - szyjogrzeja dla 3 latki / 3 latka.

golf ocieplacz 001

Komplecik jesienno - zimowy

Przerobiłam 10 dag włóczki na komplecik jesienno - zimowy.

kpl1

 kpl2

piątek, 24 września 2010
Z resztek włóczki

Moja mała dziewczynka dostała ode mnie golfik, który bedzie nosiła zamiast szalika. Razem z czapką, którą zrobiłam wcześniej ma teraz zestaw czapka + szyjogrzej. Wyrobiłam cały zapas tej wełny.

ds1

 ds2

A z cienizny przewiniętej przez Kopciuszka mam coraz więcej oczek na drutach.

 kl 001

czwartek, 23 września 2010
Wpis jesienny

Jesień rozpoczęła już swoje panowanie na dobre. Liście na drzewach zmieniają kolory, ścielą się na chodnikach, kwitną jesienne kwiaty. Lubię taką wczesną i słoneczną jesień.

az1

 az2

 az3

 az4

 az5

 az6

 az7

 az8

 az9

Czy macie w domach jakiegoś Kopciuszka? Może chce wybrac się na bal? Zamiast wybierania maku z popiołu dajcie mu inne zadanie. Mój Kopciuszek wypełnił je znakomicie. Przewinął motek włóczki Lagoland batik Desing firmy Alize (50%wełna, 50% akryl)na kłębek. Wziął sobie do pomocy drugą osobę i wspólnie rozdzielali pasma włóczki i przewijali je na kolejne kłębuszki. Pracy mieli mnóstwo ale w efekcie z 240 metrów grubej włóczki powstało 5 kłębuszków cieniutkiej włóczki o łącznej długości 1200 metrów. Teraz będzie można dziergac cieniutką chustę. Kopciuszek i jego pomocnik dostali ode mnie nagrodę za swoją pracę. 

Wkrótce dam mu nowe zadanie: musi przewinąc w ten sam sposób wełnę 100% (Casmira firmy Alize). Tym razem popracuje dłużej, bo motek ma 300 metrów.

W ten sposób za niską cenę mam 1200 metrów ślicznej i cieniutkiej włóczki (motek wyjściowy kosztował 11 złotych).

Sporo grubych włóczek firmy Alize składa się z kilku dobrze skręconych nitek, każda z tych nitek to najczęściej 2 pasemka również porządnie skręcone ze sobą. Jeśli poświęcimy im trochę czasu, uzyskamy po rozkręceniu materiał na cieniutkie szale i chusty za niewielkie pieniądze. Szukajcie Kopciuszków w swoich domach. Niech przewijają wam takie włóczki. To dobre zajęcie na jesienne wieczory. A jak cwiczy cierpliwośc, to wie mój Kpociuszek.

 ws1

 ws2

 ws3

 

środa, 22 września 2010
Wzorek ażurowy - próbka

Zapisuję ten wzorek ku pamięci, ponieważ spodobał mi się. Zrobiłam sobie próbkę i pewnie wykorzystam go w jakiejś dzianinie.

wzo 007

Schemat:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/hh/ha/s1ze/oyRaInoISPIJLW1YWX.jpg

wtorek, 21 września 2010
Czapka

Zbliża się październik, a potem listopad... czas na czapki, czapunie i czapeczki. Dzisiaj zrobiłam czapkę do przedszkola dla mojej dziewczynki. Spodobała się małej pannie.

czapka

poniedziałek, 20 września 2010
Summit shawl (2)

w0

Summit w fioletach czekał od 9 lipca na zeskoczenie z drutów. W lipcowym wpisie pokazałam początek robótki.

http://haft.blox.pl/2010/07/Pieknie-jest.html

Wełnę na ten szal ufarbowałam domowym sposobem. Jak pisałam wcześniej, summity dłubałam po 1 rządku co jakiś czas. Nie mogłam zebrac się i posiedziec nad nimi dłużej. Męczyło mnie ciągłe liczenie. Uzyskany efekt podoba mi się.

w1

 w2

 w3

 w4

 w5

 w7

 

Żółto-zielono-turkusowy summit był ze mną na spacerze.

 fg2

Zrobiłam próbkę ze zmodyfikowanym wzorem summita. Zabrałam trochę oczek i rządków, ponieważ chciałam otrzymac mniej "szczebelków" ze spuszczonych oczek i w efekcie mniejsze dziury. W oryginale mamy po 9 "szczebelków" ze spuszczonych oczek, a w mojej próbce jest po 7 i dziury są mniejsze. Może zrobię taki szal z mniejszymi dziurami i mniejszą ilością "szczebelków w każdym rządku. Moja próbka jest na poniższym zdjęciu.

sm

niedziela, 19 września 2010
Summit shawl

photofacefun_com_0zpmJjdA

Moje druty rozgrzały się do białości. Skończyłam szal summit, który czekał na ten moment od lipca tego roku. Wisiał smętnie nadziany na druty aż do dzisiaj.

Wełnę na szal ufarbowałam samodzielnie. Kolory summita przypomną mi tegoroczne upalne lato.

 b1

 b2

 b4

 b5

 b6

 b7

 b8

 b9

 b10

 b11

 b3

 

Szare i niebieskie

Zdjęłam z drutów dwie szybkie i małe chusty, które zwiększyły swoje rozmiary dopiero po porządnym i mocnym zblokowaniu. Będą służyły wkrótce jako szyjogrzeje pod kurtkami.

ab1

 ab2

ab3

 ab5

 ab6

 ab7

 ab8

 ab9

 ab10

 

piątek, 17 września 2010
Mała chusta

Mam jeszcze zapas kolorowej wełny więc zrobiłam mamie niedużą chustę. Tym razem zastosowałam inny sposób wykonania niż zwykle.

Tę chustę wydziergałam zaczynając od 3 oczek ściegiem francuskim i wędrowałam do podstawy trójkąta dodając w co drugim rzędzie po jednym oczku na początku i na końcu. Potem zabrałam się za ozdobny kawałek chusty i wyszło to co jest widoczne na zdjęciach.

ps1

 ps2

 ps3

 ps4

 ps5

 ps6

Instrukcja słowno - obrazkowa jest niżej.

chh_001

chh_002

 chh_003

Mam nadzieję, że instrukcja przyda się osobom, które zaczynają przygodę z dzierganiem chust.

czwartek, 16 września 2010
Kolorowy baktus

bkts0

Zrobiłam sobie kolorowy szal, znany jako baktus. Jest z kolorowej 100% wełny, waży 17 dag i po zblokowaniu osiągnął pokaźne rozmiary. Można owijac się nim na różne sposoby. Dla ozdoby machnęłam mu ząbki na jednym brzegu.

 bkts1

 bkts2

 bkts3

 bkts4

 bkts5

 bkts6

Przepis dziergania baktusa (bez ozdobnych ząbków), którym się posłużyłam:

Nabrałam 5 oczek na druty, wszystko zrobiłam ściegiem francuskim (same oczka prawe w każdym rządku). Cały czas liczyłam: pierwszy rządek, drugi, trzeci, czwarty - w nim narzut po pierwszym oczku brzegowym. I znowu: pierwszy rządek, drugi, trzeci, czwarty - narzut po pierwszym oczku brzegowym. W momencie gdy uznałam, że mam połowę szala liczyłam i robiłam tak: pierwszy rządek, drugi, trzeci, czwarty - w nim po pierwszym oczku brzegowym z dwóch kolejnych oczek robiłam jedno. I znowu: pierwszy rządek, drugi, trzeci, czwarty - po oczku brzegowym jedno oczko z dwóch. Kiedy na drutach miałam 5 oczek - zakończyłam robótkę. Potem pranie i blokowanie szala.

Ja do tego przepisu na baktusa dorzuciłam jeszcze ozdobne ząbki na jednym brzegu.

Szal robi się łatwo, szybko i przyjemnie.

wtorek, 14 września 2010
Kupiłam szale

Pojechałam dzisiaj na Jana Pawła II (Warszawa) i dotarłam na bazarek obok Hali Mirowskiej. Kupiłam tam dwa ażurowe szale (dwa z prawej strony na poniższym zdjęciu). Są długie, w miarę szerokie i kosztowały po 30 zł sztuka. W Hali Marc Pol (za Halą Mirowską) kupiłam te z lewej strony na zdjęciu - po 40 zł sztuka. One są długie i bardzo, bardzo szerokie (produkt polski). Wprawdzie wszystkie są z akrylu, ale cóż za taką cenę nie będę narzekała. Jesień i zimę przetrzymają.

skkl5

 skkl1

skkl2

 skkl3

 

skkl4

niedziela, 12 września 2010
Taka sobie chusta

Długi czas na drutach zalegała mi rozpoczęta chusta dla koleżanki. Normalnie wstyd, że o niej zapomniałam. Posiedziałam nad nią wczoraj wieczorem, skończyłam, uprałam i zblokowałam te przerobione 12 dag wełny merino. Wyszła taka sobie - zwyczajna bez żadnych specjalnie pięknych wzorków ażurowych. Zrobiłam ją chyba najprościej jak można - ściegiem gładkim (pończoszniczym), francuskim i co kilka rządków dziurki (2 oczka razem, narzut i tak do końca rządka). Wplotłam trochę koralików.

nnf1

 nnf2

 nnf3

 nnf4

 nnf5

 nnf6

 nnf7

 nnf8

 nnf9

 

sobota, 11 września 2010
Ocieplacze nr 3 i 4

Kolejne szyjogrzeje dla mamy są już jej własnością. Mama jest zadowolona, a ja cieszę się że tak szybko je wydziergałam.

xs2

 xs3

 xs4

 xss1

 xss2

 xss3

Znalazłam propozycję ciekawego opakowania na długie druty dziewiarskie. Bardzo podoba mi się ten pomysł i pewnie za jakiś czas zrobię sobie coś takiego.

Linki:

http://beerentoene.blogspot.com/2010/05/vielen-dank.html

 http://beerentoene.blogspot.com/2010/04/endlich-mal.html

piątek, 10 września 2010
Ocieplacz na szyję nr 2

Drugi ocieplacz zakończył właśnie swoje blokowanie po praniu i powędrował do mojej mamy.

Takie ocieplacze to wyjątkowo szybkie robótki. Zrobię mamie jeszcze dwa. Będzie pewnie zadowolona.

gr1

 gr2

 gr3

 gr4

 gr5

 gr6

 gr7

 gr8

Włóczka Tweed firmy YarnArt (50% wełna, 48% akryl, 2% wiskoza), na ocieplacz potrzebne 50 gramów. 

Ocieplacz na szyję nr 1

Dostałam od mojej mamy zadanie - zamówienie do wykonania. Poprosiła mnie żebym zrobiła jej kilka ocieplaczy na szyję. Machnęłam więc na drutach prostokącik i ocieplacz nr 1 jest już na szyi mamy.

Może ktoś z gości zaglądających do mojego bloga, podpowie gdzie znajdę jakieś pomysły na małe ocieplacze szyjogrzeje. Uprzejmie proszę o wskazanie linków. Z góry serdecznie dziękuję.

sg1

 sg2

 sg3

 sg4

 sg5

 sg6

sg7

Ocieplacz został wydziergany z 50 g wełny. 

czwartek, 09 września 2010
Chusta z koralikami

Zdjęłam z drutów chustę, która ma niby kolory ale tak naprawdę nie wiadomo jakie one są. Z daleka sprawia wrażenie jakby była w szarościach. Dopiero z bliska widoczne są ciekawe zestawienia kolorystyczne. Chusta dostała ode mnie trochę koralików o zdecydowanych barwach, które są mocnym akcentem i rozweselają całośc. 

A szale summity znowu leżakują i czekają...

cht1

 cht2

 cht3

 cht4

 cht5

 cht6

 cht7

 cht8

 cht9

 cht10

 

środa, 08 września 2010
Lato odchodzi

Już widzę, że lato ma się ku końcowi i przeplata się z oznakami nadchodzącej jesieni.

A mnie jest szkoda lata...

dzd

 dzd1

 dzd3

 dzd4

 dzd5

 dzd2

 

wtorek, 07 września 2010
Robię, robię...

Zlitowałam się nad swoimi szalami summitami, które od dawna leżakują w oczekiwaniu na skończenie. Mam nadzieję, że ich cierpliwe zwisanie na drutach zostanie nagrodzone - robię po jednej sekcji skrętu każdego dnia od niedzieli. Dzierganie jest bajecznie łatwe ale cały czas trzeba liczyc rządki, oczka i to mnie dobija. Ciskam robótką do kosza po zrobieniu jednej sekcji. A tak bardzo podoba mi się projekt tego szala. Muszę je zrobic, bo pierwszy mój summit został wyproszony przez jedną rodzinną kobitkę i dla mnie jest tylko wspomnieniem.

frs1d

Połączyłam ze sobą trzy pasma cieniutkiej wełenki merino, którą ufarbowałam w gorące letnie dni. Wyszło ciekawe zestawienie kolorów i będzie z tego chusta, ktorej początek jest już na drutach.

 frs1

 frs1a

 frs1b

 frs1c

 

poniedziałek, 06 września 2010
Chusta dla mamy gotowa

rf

Chusta dla mamy jest już zrobiona i powędrowała do właścicielki. Waga chusty: 45 g

rf1

rf2

 rf4

 rf5

 rf6

 rf7

 rf8

niedziela, 05 września 2010
Dla mamy

Na specjalne życzenie mojej mamy robię jej niewielką chustę. Włóczkę i kolory mama wybrała sobie sama.

Po wstępnym dłubaniu mam takie zdanie o tej włóczce:

Jest tępa na drutach, zahacza o wszystko, poprucie błędnego rządka graniczy z cudem, trzeszczy w trakcie dziergania. Fragment dzianiny, który zrobiłam wygląda nieźle i chyba to ratuje tę włóczkę.

Chusta zostanie zrobiona z jednego motka, a mama kupiła ich więcej. Trzeba będzie znaleźc jakieś zastosowanie dla tych pozostałych.

xdx1

 
1 , 2