Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
niedziela, 31 lipca 2011
Chusta do kompletu
Okazało się, że mam w pudle kolejne małe kłębuszki tej samej wełenki merino, z której zrobiłam czapkę dla małej panny. Wyciągnęłam je i nadziałam na druty. Deszczowa sobota sprzyjała siedzeniu w domu i dzierganiu. Dzięki temu jest już komplet: czapka i chusta. Małej podoba się i o to chodzi.

df1

df2

df3

df4

df5

df6

df7


mg1
sobota, 30 lipca 2011
Melanżowa czapeczka
Pogoda jest byle jaka i zamiast cieszyć się ciepłem i słońcem myślę o jesieni. Wczoraj wydłubałam jesienną czapeczkę dla mojej 3,5 letniej dziewczynki. 


Wykorzystałam resztki cienkiej wełenki merino, dwa kolory, 4 nitki, druty nr 3,5.


aaa2 aaa3
piątek, 29 lipca 2011
Zdjęłam z drutów
Kolejny nieduży szyjogrzej uprany i zblokowany jest gotowy do noszenia. 
Przerobiłam 50 g wełenki merino na drutach nr 3.

a1

a2

a3

środa, 27 lipca 2011
Co to za lato?
Co to za lato? Ciągle pada, leje, grzmi, błyska, zalewa, wieje ... i Bóg wie co jeszcze. Kalosze stały się pożądanym letnim obuwiem bez którego ani rusz, bo inaczej trzeba nauczyć się latać by omijać ogromne kałuże na ulicach. Jarzębiny pysznią się swoimi dojrzałymi koralami. Pod wieloma drzewami leżą rude liście. Pogoda zwariowała.

Zrobiłam sobie dzisiaj spacerek po parku im. Stefana Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu. Pstryknęłam trochę fotek i musiałam uciekać do pobliskiej kawiarni Bliklego na gorącą kawę. Dlaczego? Oczywista oczywistość, że zaczął padać deszcz.
Normalka w tegorocznym polskim lipcu.

park2
park
park1
park22
park23
park16
park21
park12
park13
park20
park6
park11
park8
park18
park19
park3
park7
wtorek, 26 lipca 2011
W kolorach jesieni
Kolejny szyjogrzej zrzuciłam ze swoich drutów. Tym razem jest w kolorach jesieni bo tegoroczny lipiec nastraja mnie jesiennie. Jest ciągle chłodno, deszczowo i byle jak.

Wełna merino ręcznie farbowana, waga 40 gramów, druty nr 3,5

aaaa1
aaaa2
niedziela, 24 lipca 2011
Coś na szyję bo boli gardło
Na szybko zamieniłam 90 gramów alpaki w niewielki ocieplacz na szyję. Mój aparat za nic w świecie nie chciał pokazać pięknego koloru chusty. No cóż, nic na to nie poradzę. W rzeczywistości ocieplacz szyjny ma barwę dojrzałej limonki. Już mnie grzeje, bo po urlopie zaczęło nawalać mi gardło, boli, oj boli.

aaa6
aaa1
aaa3
aaa5

sobota, 23 lipca 2011
Ażurek
Zrobiłam próbkę łatwego ściegu ażurowego i zapisałam wzór by mi nie uciekł z pamięci. Pewnie wykorzystam go w jakiejś robótce.

rm1a

rm1

Sposób wykonania 1 oczka z 3 oczek:

rm2
piątek, 22 lipca 2011
Igielnik
Wczoraj wpadło mi w ręce sierpniowe wydanie czasopisma Cross Stitcher. Wyhaftowałam mały wzorek korzystając z mulin i innych dodatków dołączonych do czasopisma. Zrobiłam to odrobinę inaczej niż proponowano. Do środka wpakowałam grubą gąbkę, całość ozdobiłam koralikami i mam kolejny igielniczek.

xx
xx1
xx2
xx4

Teraz z małą pomocnicą zajmujemy się nowym projektem dziewiarskim. Panna dzielnie mi pomaga i z wielką precyzją plącze fuksjową wełnę merino. Plątanie wychodzi jej wspaniale. W przerwach zadbałyśmy o wygląd naszych stóp i pomalowałyśmy sobie pazurki.
  bb
czwartek, 21 lipca 2011
Czarny szaliczek
Z kilku dekagramów cieniutkiej wełenki merino zrobiłam sobie niewielki szaliczek. On również powstał w czasie mojego urlopu. Wczoraj został uprany i zblokowany, może więc dzisiaj pokazać się na blogu.

Wymiary: szerokość 30 cm, długość 140 cm

Więcej robótek urlopowych nie miałam na drutach.

szll
szll1
szll2
szll3
szll4
szll5
szll6
szll7
szll8

Schemat i opis wzoru:


Ubranka dla lalek
Szafa lalek mojej trzylatki zapełniła się nowymi ubrankami. Zrobiłam je w czasie urlopu. Większe robótki czekają na swoją kolej aż do nich wrócę.

pnk1
pnk5
pnk8
pnk10
pnk11
pnk12
pnk13
pnk14
pnk15
pnk17
wh1
wh2
wh3
wh4
wh7
wh8
z1
z3
środa, 20 lipca 2011
Cypr, Pafos
Już jestem w domu - wypoczęta, zadowolona, opalona jak nigdy dotąd. 

Kilka tygodni spędziłam na Cyprze, a dokładnie w Pafos. Pogoda była zwyczajna i do przewidzenia jak każdego dnia na Cyprze o tej porze roku. W powietrzu unosiły się opary gorąca a właściwie ukropu i żaru lejącego się z nieba i ziemi. Temperatura oscylowała w granicach 35 i więcej stopni Celsjusza, odczuwalna zaś wynosiła 40 - 45. Rzadkie i delikatne powiewy wiatru witałam więc radosnymi okrzykami. Wieczory były nie do zniesienia. Upał mieszał się z wilgocią i tworzyły one piorunującą mieszankę dla mojego organizmu. Nie było czym oddychać. Wilgotne ręczniki powieszone na balkonie stawały się coraz bardziej mokre by wczesnym rankiem wyschnąć błyskawicznie w pierwszych promieniach słońca. Ratunkiem i przyjemnością było siedzenie w kostiumie i wskakiwanie do wybranego basenu. Taplanie się w wodzie było moim głównym zajęciem. Zwiedzanie okolic ograniczyłam do koniecznego minimum. 
Mój urlop był jednak zaznaczony kroplą goryczy. Eksplozja amunicji w bazie wojskowej sprawiła, że kolejne dni nie były tak radosne. Uszkodzona została główna elektrownia kraju, co pociągnęło za sobą brak prądu każdego dnia przez kilka godzin. Kraj podzielono na 26 obwodów (chyba nie mylę się) i każdemu odcinano prąd w określonych porach doby. W dniu eksplozji całe Pafos było pozbawione prądu. Żar z nieba, kilkadziesiąt stopni ciepła, wszystko się topiło i my też. To wydarzenie będzie miało dalsze konsekwencje, nie da się przecież odbudować elektrowni ot tak natychmiast. W stolicy Cypru były demonstracje, ludzie organizowali protesty. Już ceny idą w górę. A wydawało się, że cóż to jest tylko trochę mniej prądu.  Jesteśmy niewolnikami zdobyczy cywilizacji.cypr3
cypr4
cypr5
cypr24
cypr25
cypr26
cypr10
cypr6
cypr7
cypr8
cypr9
cypr11
cypr12
cypr13
cypr14
cypr15
cypr16
cypr17
cypr18
cypr19
cypr20
cypr21
cypr22
cypr23