Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
poniedziałek, 13 czerwca 2011
Robótki zdjęte z drutów
Miałam trochę wolnego od wszystkiego i wszystkich. Obłożyłam się więc lekturą, włóczkami i drutami. Ufarbowałam wełnę merino (żółty kolor i melanż niebiesko - turkusowy). Przerobiłam te farbowanki na komplety dla trzylatki. Są czapeczki, szalik i tunika. Pewnie będzie jeszcze niebiesko - turkusowy szalik. Z poprzedniej robótki zostało mi trochę niebieskiego merino i fioletowej mieszanki merino z jedwabiem i też przerobiłam to na czapkę.

frbw1

frbw1a

frbw3

frbw4

frbw7

frbw8

frbw9

frbw10

frbw11

frbw12

frbw13

frbw14

ftl

ftl1a

zltfb1

zltfb2

zltfb3

zltfb4

zltfb5

zltfb6

W sobotę ze wzruszeniem uczestniczyłam w uroczystości ślubnej mojej siostry a potem bawiłam się na weselu.

slub

Teraz znikam na dłużej. Wyjeżdżam tam gdzie ciepło i nad głowami szumią palmy a morze jest jak niebo błękitne i cudownie ciepłe. Wrócę pod koniec lipca do domu i życia blogowego.tu urlop
niedziela, 05 czerwca 2011
Czapeczka
hftt
Czapeczkę dla dziewczynki skończyłam wczoraj wieczorem. Jest już po pierwszym praniu i ma wielkość jak należy. Trochę rozciągnęła się więc dobrze, że zrobiłam ją nieco mniejszą. Czapki robię zawsze ciut mniejsze niż wychodzi to z pierwszych przymiarek jak jeszcze robótka jest na drutach. 

Czapeczkę zrobiłam drutami nr 3 łącząc cieniutką niebieską wełnę merino z fioletową mieszanką kid moheru i jedwabiu. Wyszedł ciekawy melanż. Kid moher i jedwab ma bardzo długie włoski. Pomyślałam więc, że coś trzeba z nimi zrobić, żeby dziecku nie właziły do oczu. Golarką do wełny skróciłam wszystkie włoski na brzegu czapki zrobionym ściegiem francuskim. Teraz wszystko jest w porządku.

pkh1
pkh2
sobota, 04 czerwca 2011
Nadal działkowo.

Nie ma o czym pisać, nie ma co pokazywać. Robótek na drutach nie przybywa. Przyznam, że raczej ubyło. Działkowe dłubaninki sprułam, niektóre odłożyłam. Może do nich wrócę za jakiś czas. Jakoś nie mam teraz serca do żadnych robótek. Na drutach mam jedynie zaczętą czapkę (a miałam na razie nie robić czapek) dla dziewczynki. Robię ją na prośbę koleżanki. Małe toto więc jakoś udłubię. Jest zbyt gorąco, żeby robić coś większego.

Jak tylko mogę pakuję się w samochód i wpadam na działkę. Teraz kwitną mi wszystkie peonie i irysy. U sąsiadów bieli się jaśmin i pachnie aż kręci się w głowie. Będę miała odrobinę truskawek. Już są i czekam aż zmienią zieleń na czerwień.

dznk10

dznk3

dznk4

dznk5

dznk6

dznk7

dznk8

dznk9

dznk1

dznk2

środa, 01 czerwca 2011
Działka

Siedzę na działce, obserwuję ptaki, rośliny moje i sąsiadów, taplam się w wodzie, odpoczywam...

hfg

dzkk1

dzkk2

dzkk3

dzkk12

dzkk13

dzkk4

dzkk5

dzkk6

dzkk7

dzkk8

dzkk11