Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
wtorek, 31 marca 2015
Ze starego kufra

 

Na tegoroczną Wielkanoc wyciągnęłam ze starego kufra haftowany obrus i serwetę. Obrus muszę rozłożyć na większym, gładkim i białym obrusie, bo mój stół nawet nierozłożony jest naprawdę bardzo duży. Po rozłożeniu staje się ogromny. Obrus został wyhaftowany wiele lat temu na mniejszy stół. Jednak w tym roku pozwoliłam mu wyjrzeć na światło dzienne. I nic to, że jest przykrótki. Cieszy oko pięknymi różyczkami.

A niską szafkę przykryłam równie starą serwetą wyhaftowaną w urocze ptaszki.

Nie pokazywałam tych prac na blogu więc teraz macie okazję na nie zerknąć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 30 marca 2015
Szycie, szycie, szycie...

 

Miałam porządnie zająć się przygotowaniami do świąt i nie zamierzałam nic nowego pokazywać na blogu. Planowałam napisać coś po świętach. Do zmian w planach zmusiła mnie pogoda. Już było ciepło, witaliśmy się z wiosną a okazało się, że zbyt wcześnie było na tę radość. Święta mają być zimne, mokre, prawdopodobnie sypnie czasami śniegiem w różnych regionach kraju. Niewesoło. Wyciągnęłam więc szybko bawełnę w kwiatki, ocieplinę i czarny polar w kolorowe groszki. Siadłam do maszyny i szyłam, szyłam, szyłam aż uszyłam. Zośkowy wózek dostał ode mnie miękki wkład bawełniany, wkład polarowy na chłodniejsze dni, polarowy koc a z resztek polara udało mi się uszyć kamizelkę i dwie czapki dla Zosi. Teraz panna będzie mała ciepło, miękko i wygodnie niezależnie od pogody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 26 marca 2015
Wkrótce Wielkanoc...

 

  

 

 

 

 

środa, 25 marca 2015
Wzorek monochromatyczny

 

Zmodyfikowałam wzór haftu, który opracowałam jakiś czas temu. Zrobiłam to na rodzinne zamówienie. Dzielę się wzorem z chętnymi osobami. Haft można wykonać jednym dowolnym kolorem muliny.

 

 

 

niedziela, 22 marca 2015
Niedzielnie...

 

Weekend prawie już minął. Niedzielne popołudnie spędziliśmy w domu na nicnierobieniu. Nasza siedmiolatka zajęła się rysowaniem i zapomniała o całym świecie. Najpierw wykonała bardziej ambitne prace: Stadion Narodowy w Warszawie, gmach opery w Sydney i wieżę Eiffla. Potem stworzyła serię rysunków przedstawiających dziwne stwory-potwory, niby ludzi którym nadała równie niesamowite nazwy. A ja sprułam ufoka i zaczęłam dłubać z odzyskanej włóczki letni kocyk dla Zosi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

środa, 18 marca 2015
Porządki, będzie prucie...

 

Zaczęłam prawie świąteczne porządki. Aktualnie dotyczą walających się wszędzie włóczek, drutów, szydełek, rozbabranych robótek. 

W tej chwili mam tyle ufoków:

 

Część z nich może uda mi się doprowadzić do szczęśliwego końca.

Niektórym zapowiadam prucie.

Lecę dalej szperać po szafach i pudłach z włóczkami i ufokami.

poniedziałek, 16 marca 2015
Kapliczki warszawskie

 

Dawno nie tropiłam warszawskich kapliczek. Dzisiaj przez przypadek weszłam na podwórko przy ulicy Widok 18. Kiedyś pokazałam zdjęcia kapliczki znajdującej się w tym miejscu, jednak wszystkie fotki cyknęłam wtedy z daleka (zza bramy). Podwórko jest zamknięte, brama z domofonem i są trudności dla obcego przechodnia z dostaniem się na teren posesji.

 

A dzisiaj brama była otwarta więc mam takie zdjęcia:

 

 

 

 

 

Tuż obok Domu Towarowego Braci Jabłkowskich  (przy Brackiej 23)  za bramą z domofonem jest kilka wąskich podwórek. Tutaj też udało mi się wejść, ponieważ przy bramie dzielnie pracowała brygada remontowa i wszystko było otwarte. 

Na podwórku niespodzianka:

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 12 marca 2015
Jeszcze raz torba na zakupy

 

Miałam zapas pięknego polskiego lnu ze złotą nitką i starczyło go na uszycie drugiej torby zakupowej.

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 08 marca 2015
Notes z sową

 

Kolorowa sowa z mojej ulubionej sowiej serii ozdobiła okładkę notesu.

 

 

 

 

 

środa, 04 marca 2015
Niebieskości i fiolety

 

Dłubałam surowy jedwab na drutach całe miesiące. Odkładałam, wracałam, prułam, rzucałam w kąt i znowu łapałam za druty. Włóczkę ufarbowałam domowym sposobem, pokazałam ją na blogu jesienią zeszłego roku. Wreszcie doczekała się zamiany kłębka w coś co będę mogła założyć wiosną lub latem do leginsów.

 

 

 

 

 

poniedziałek, 02 marca 2015
Sezam znika

Znika kultowy warszawski sklep. Było w nim wszystko - mydło i powidło. Robiłam w nim zakupy i szkoda mi, że jego czas minął.

Jeszcze niedawno wyglądał tak:

 

 

 

A teraz zamienia się w gruzowisko:

 

 

Edytowałam ten wpis i wrzuciłam poniżej zdjęcie z 11 marca. 

 

 

Torba na zakupy

 

Zbliża się wiosna więc uszyłam sobie nową torbę na zakupy.

Kolory ma jak najbardziej wiosenne więc będzie pasować.

 

 

 

 

 

niedziela, 01 marca 2015
Etui

 

Telefon ma nowe etui z różyczkami.

Wzór znalazłam u tej pani: http://dany88.canalblog.com/