Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
niedziela, 17 marca 2013
Wielkanoc tuż, tuż

 

 

W tym roku dość wcześnie życzę wszystkim wesołych, udanych świąt spędzonych w rodzinnym gronie i w doskonałych humorach. Radujcie się, weselcie, nie objadajcie się zbytnio, panie niech pamiętają o sobie i nie nadwyrężają się podczas przedświątecznych przygotowań.

Wesołych Świąt!

 

Do blogowego życia wracam w kwietniu.

 

 

Zakładka

 

Taką zakładkę sobie zrobiłam:

 

 

 

 

 

sobota, 16 marca 2013
Jarmark na Bemowie

 

W sobotę i niedzielę odbywa się jarmark wielkanocny niedaleko bemowskiego ratusza (Górczewska 201). Na trzech piętrach są przeróżne stoiska ze świątecznymi ozdobami i jadłem. Przy okazji odbywają się tam warsztaty, zabawy i zajęcia dla dzieci. Można też przycupnąć i posilić się, wypić kawę. Byłam tam dzisiaj, obejrzałam co się dało, obfotografowałam wybiórczo stoiska, zrobiłam zakupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niżej - moje zakupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etui

 

Postanowiłam zrobić opakowanie na mój telefonik. Jeden wieczór machania igłą, kilka przeszyć na maszynie, prasowanie i gotowe.

 

 

 

 

piątek, 15 marca 2013
Szydełkowa sowa

 

Mam drugą szydełkową sowę - poduszeczkę na igły i szpilki.

 

 

czwartek, 14 marca 2013
Zaśnieżona Warszawa w marcu

 

Dzisiaj prezentuję fotki ze spaceru Plac Zamkowy - Krakowskie Przedmieście. Śnieg leży na chodnikach, dachach, pomnikach. Gdzie okiem sięgnąć to go widać. Przed Pałacem Prezydenckim nie ma śniegu. Uprzątnięte wszystko pięknie. 

Dzisiaj świeci słońce więc jest nadzieja, że roztopi część śniegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taka sobie sowa...

 

Mam kolorową sowę - mądrą głowę, którą wyszydełkowałam w ekspresowym tempie.

Małe to więc machanie szydełkiem nie zajęło dużo czasu.

 

 

 

 

 

środa, 13 marca 2013
Całą noc padało, wszędzie jest biało...

 

Tak dzisiaj wyglądał park na Placu Wilsona w godzinach przedpołudniowych.

Gdzie spojrzeć - śnieg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak długo jeszcze zima będzie sypać śniegiem?

 

 

 

poniedziałek, 11 marca 2013
A u nas kolorowo...

 

 

Za oknami nadal widać śnieg a u nas w domu robi się coraz bardziej kolorowo. Ja zrobiłam kolejną poduchę szydełkową. Nasza pięciolatka z zapałem zajęła się ozdabianiem świątecznych pisanek. Praca wre... dobieramy kolory...

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

 

Nasza pięciolatka bawi się często w dom i przyjmowanie gości. Rozkłada swoją zastawę stołową, zaprasza domowników i częstuje na niby różnymi potrawami. Na wczorajsze "przyjęcie" opracowała i napisała samodzielnie takie menu:

 

 

Dziecko pisze samodzielnie. Nie szkodzi, że pisze jak słyszy (nie zna przecież zasad ortografii), niektóre litery i cyfry są w lustrzanym odbiciu. 

niedziela, 10 marca 2013
Jak długo jeszcze?

 

Czy śnieg i zima wreszcie odpuszczą?

Jak długo będą jeszcze z nami?

 

 

 

 

 

 

sobota, 09 marca 2013
Śnieżnie...

 

 

Dużo śniegu napadało... a było już tak pięknie, słonecznie i prawie wiosennie.

 

 

 

Ptaszki - projekt haftu

 

Wracają ptaki. Słyszę ich nawoływania, śpiewy, kląskania podczas spacerów do parków i okolicznych lasów. Ptaki, które są u nas na stałe też wydają się wielce ożywione, bardziej ruchliwe i głośne. I nic to, że na chwilę pojawił się znowu śnieg, wiosna już nadchodzi.

 

W moim projekcie haftu są ptaszki, które bardzo lubię wyszywać i wciskam je gdzie się tylko da. Zaprojektowałam ten niewielki haft żeby go wykorzystać na okładce zeszytu lub jako ozdobę kosmetyczki. Można go wyhaftować dowolnym kolorem muliny. Dzielę się nim z chętnymi hafciarkami. Przywołajmy wiosnę!

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 08 marca 2013
Kolejny....

 

Dzisiaj na kanapę wskoczył jasiek w jasnych kolorach z odrobiną ciemnego  szafiru.

 

 

 

środa, 06 marca 2013
Ulica Powązkowska w Warszawie

 

Widać, że wiosna jest tuż, tuż... rozpoczęłam więc sezon spacerowy na dobre.

Na zdjęciach widać gdzie dzisiaj dotarłam. Nawet nie wiedziałam, że ulica Powązkowska przecina się z ulicą Jerzego Waldorfa (niedaleko ulicy Maczka). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poduszka na kanapę

 

I znowu kilka kolorów Kordka zmieniłam w poduchę kanapową.

 

 

 

 

 

wtorek, 05 marca 2013
Bazarek - ulica Wolumen w Warszawie

 

Słoneczna pogoda sprawiła, że odżyłam i mam doskonały humor. Powędrowałam więc dzisiaj na bazar przy ulicy Wolumen, gdzie to od lat chłopi w każdy wtorek i piątek furmankami zwozili swoje płody rolne. Dzisiaj też we wtorki i piątki plac zapełnia się rolnikami i handlarzami różnej maści. Zrobiwszy zakupy warzywno - owocowe (dużo, dużo taniej niż w marketach i innych sklepach) połaziłam i naoglądałam się wszelakich towarów rozłożonych na skrzynkach, w koszach, zawieszonych nawet na sprzedających. W oko wpadła mi dość starsza pani (dogadałam się, że z Zielonki) z naręczem własnoręcznie wyszydełkowanych serwet. Pomyślałam sobie, że nie będę sama machać szydełkiem skoro przede mną takie śliczności leżą. Kupiłam cztery serwety (jedną dużą i trzy mniejsze), które w sam raz przydadzą się na Wielkanoc. Ja jestem zadowolona z zakupu a pani cieszy się, że ktoś docenił jej szydełkowe prace i zapłacił za nie. I tak każda z nas ma to o co jej chodziło. Ja mam towar a pani pieniądze za swoją pracę.

 

 

 

Tuż za bazarem na Wolumenie dojrzałam kapliczkę, którą obfotografowałam z każdej strony jak się da. Nie pamiętam czy trafiłam na nią kiedyś czy dopiero teraz. Wytropiłam sporo warszawskich kapliczek do tej pory i już mi się mylą. Na wszelki wypadek fotki są.

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 04 marca 2013
Kolorowa poduszka - kolejna

 

Powiększyłam kolekcję moich kolorowych poduszek zalegających na kanapie. Opakowanie na poduchę zostało wyszydełkowane dwustronnie. Cały czas wykorzystuję do tego włóczkę Kordek (mieszankę bawełny z akrylem).

 

 

 

sobota, 02 marca 2013
Już marzec.

 

 

Dzisiaj humor dopisuje całej naszej rodzinie bo zaświeciło nam pierwsze marcowe słońce. Promienie słoneczne wpadają do domu, odbijają się na ścianach i jest cudnie.