Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
Archiwum
Zakładki:
WZORKI - DRUTY
HOBBY
INNE
KULINARNE BLOGI
Moje wzory - my designs - free patterns
Pomysły
Szydełkowe pomysły
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
RSS
środa, 31 marca 2010
Fioletowy melanż

Miałam nie sięgać po druty przed Wielkanocą. Obiecałam sobie, że zajrzę tutaj dopiero po świętach. No ale wiecie jak to jest, plany planami a życie je weryfikuje. Okazało się, że powinnam przygotować jeszcze jeden zajączkowy upominek. Jak zwykle najłatwiej było mi zabrać się za chustę. W mojej rodzinie i wśród znajomych chusty zrobione ręcznie są obiektami pożądania. Wiedziałam więc, że muszę przysiąść i złapać za druty. W przerwach między przygotowaniami świątecznymi zrobiłam dużą chustę, która blokowała się całą noc i dzisiaj jest już gotowa. Na ostatnim zdjęciu pokazałam schemat wzoru, który wykorzystałam w środkowej części chusty.

fl1

 fl2

 fl3

 fl4

 fl5

 fl6

 fl7

 fl8

 fl9

 

 

wz-x
niedziela, 28 marca 2010
Wielkanoc

WLK

Wszystkim gościom odwiedzającym mnie w tym miejscu życzę wesołych Świąt Wielkanocnych.

 Wesolych

 

Kolorowo, kolorowo...

Chusta z NORO - Kureyon Sock Yarn (70% -wełna, 30% nylon, 100g = 420 metrów), którą zaczęłam jako pierwszą jest już gotowa. Ma prosty wzór ażurowy i myślę, że wygląda z nim dość przyzwoicie.

aa1

aa2

 aa3

 aa4

 aa5

Zrobiłam też chustę z NORO Silk Garden Sock Yarn (40% wełna jagnięca, 25% jedwab, 25% nylon, 10% kid mohair, 100g = 300 metrów). W tej chuście zastosowałam dość duży i bardziej dekoracyjny wzór ażurowy. Ta chusta ma więc inny charakter od poprzednich z NORO.

Na każdą z chust zużyłam po jednym motku włóczki (100g) i mają one podobne wymiary po zblokowaniu (takie jak chusta z poprzedniego wpisu).

bb0

bb1

 bb2

 bb3

 bb4

 bb5

Teraz w mojej szafie są trzy chusty z włóczki NORO i czekają na losowanie rodzinne. Każda z nich trafi do innej kobiety w mojej rodzinie wraz z wielkanocnym zajączkiem.

 bb6

 

piątek, 26 marca 2010
Kolorowe pasy

Równocześnie z chustą z wóczki NORO - Kureyon Sock Yarn (70% -wełna, 30% nylon, 100g = 420 metrów) zajęłam się włóczką NORO - Silk Garden Sock Yarn (40% wełna jagnięca, 25% jedwab, 25% nylon, 10% kid mohair, 100g = 300 metrów). Chciałam sprawdzić jak Silk Garden Sock Yarn zachowuje się na drutach i po blokowaniu. Byłam ciekawa również jak wydajna jest ta włóczka, ponieważ jej cena jest bardzo wysoka.

Okazało się, że szybciej zeszła mi z drutów Silk Garden Sock Yarn. Chyba dlatego, że ma 300 metrów i chustę zrobiłam drutami nr 4,5. Zużyłam prawie cały motek. Ilość włóczki, która mi została jest widoczna na pierwszym zdjęciu (dla porównania maleństwo leży obok pełnego motka).

Wymiary chusty po zblokowaniu:

najdłuższy bok 170 cm

wysokość 80 cm

dwa krótsze boki mają po 125 cm

Włóczka nie zawiodła mnie. Jest wydajna i jeden motek wystarczył na zrobienie sporej chusty. Dodatkowym walorem włóczki jest to, że po upraniu zyskała na urodzie. Stała się bardziej miękka, puszysta i połyskująca. Rzetelnie informuję, że należy do grupy włóczek odrobinę gryzących. Akurat w chustach to niezbyt przeszkadza, natomiast w innych wyrobach może to być problem.

nr1

 nr2

 nr3

 nr4

 nr5

 nr6

 nr7

 

czwartek, 25 marca 2010
Kolorów przybywa

Noro pokazuje na moich drutach swoją urodę kolorystyczną. Chusta rośnie i pięknieje.

fdc1

 fdc2

 fdc3

 Dostałam śliczne drewniane guziki. Bardzo mi się podobają. Pewnie będą ozdobą jakiejś dzieciecej kamizelki lub sweterka.

fdc4

środa, 24 marca 2010
Zieloność

Dzisiaj musiałam odłożyć aktualne robótki i na szybko zrobiłam zielony komplecik, który okazał się niezbędny do wiosennej kurteczki. Już jest więc z czystym sumieniem wracam do zaczętych wcześniej robótek.

zlk1

 zlk0

 zlk2

Oprócz turkusowej chusty robię kolorową chustę (wełna + nylon).

 ml1

wtorek, 23 marca 2010
Malowanie

Dzisiaj kupiłam mojej małej panience farby do malowania palcami. I narobiłam sobie ambarasu. Mała cały dzień malowała z drobnymi przerwami na mycie i jedzenie. Nie było mowy, żeby odeszła do innej zabawy. A ja po kilku godzinach malowania miałam sprzątanie, sprzątanie, sprzątanie. Na zdjęciach widać część dzieł małej artystki.

malowane palcami1

 malowane palcami2

W wolnych chwilach od malowania i sprzątania dziergałam turkusową chustę na kolejne rodzinne zamówienie. W głowie siedzą mi jednak inne myśli i plany. Mam nowe wełenki i chętnie nałożyłabym któryś z moteczków na moje druty.

 bl1

 oko

 nn

poniedziałek, 22 marca 2010
Na wiosenne spacerki

Moja mała modnisia ma nowy komplecik z kaszmiru (wełna 100%) na wiosenne spacery. To prosta robótka, którą zrobiłam przez dwa wieczory telewizyjne.

n2

 n3

 n4

 

niedziela, 21 marca 2010
Wiosenna chusta

WIOSNA! WIOSNA! WIOSNA! JUŻ JEST Z NAMI!

Na powitanie wiosny mam już zieloną chustę. Owinę nią szyję i pójdę na wiosenny spacerek.

chs0

chs1

 chs2

 chs3

 chs4

 a1a

 a2

sobota, 20 marca 2010
Ozdobny brzeg czapki, bluzki...

Czasami robię ozdobny brzeg w czapeczkach dziecięcych. Taki brzeg może być też wykorzystany zamiast ściągacza na dole bluzek. Na prośbę jednej z czytelniczek bloga opisałam jak go robię.

Nabieram oczka na dwa druty z żyłkami. Pierwsze oczko jest zawiązane na jednym drucie (prowizoryczne nabieranie oczek), liczę oczka na jednym drucie. Widać to na krótkim filmiku, który jest niżej.

Po nabraniu potrzebnej ilości oczek przeciągam jeden drut tak aby oczka były luźno na jego żyłce. Drugim drutem przerabiam 6 rządków ściegiem gładkim (inaczej zwanym pończoszniczym).

brz1

Następnie przerabiam tak:

oczko brzegowe *narzut, dwa oczka razem, narzut, dwa oczka razem*oczko brzegowe (powtarzać wzór opisany między gwiazdkami).

I teraz przerabiam 5 rzędów ściegiem gładkim.

 brz2

Składam robótkę na pół i w lewej dłoni trzymam dwa druty. Prawym drutem nabieram za każdym razem po jednym oczku z dwóch drutów trzymanych lewą ręką i przerabiam je razem. Na prawy drut przechodzi mi więc jedno oczko.

 brz3

W ten sposób łączę oba brzegi i powstają ozdobne ząbki na robótce (zawinięty brzeg). Dalej robię wybranym ściegiem.

 brz4

Chyba widziałam wiosnę

Na dzisiejszym spacerze widziałam wiosnę. Zrobiłam kilka zdjęć, żeby nacieszyć swoje oczy.

1wv

 2wv

piątek, 19 marca 2010
Wiosna musi nadejść

aaaa

Dzisiaj czuję, że wiosna zapowiada swoje przybycie. Jest ciepło i przyjemnie. Robię więc zieloną chustę, żeby przywołać wiosnę (włóczka Gracjanka - 50% wełna, 50% akryl, 100g = 300 metrów, producent Anilux). Ścieg z małymi ażurkami jest dość prosty w wykonaniu i chyba będzie dobrze wyglądał na chuście. Mam nadzieję, że wkrótce zielona chusta przyda się zamiast swetra podczas wiosennych spacerów.

 aa

 aaa

czwartek, 18 marca 2010
Fiolety

Fioletowa chusta z włóczki Himalaya Mercan Batik jest już zrobiona. Odcienie fioletów ułożyły się w ładne pasy, co ucieszyło moją mamę, bo chusta powstała na jej zamówienie. Zużyłam 10 dag włóczki.

ach7

ach1

ach2

ach3

 ach4

środa, 17 marca 2010
Melanżowa chusta

blb7

W jeden wieczór wydziergałam melanżową chustę. Robiło mi się jak po maśle. Niewiarygodnie szybko ta miękka włóczka przesuwała się oczko po oczku na moich drutach.

Druty nr 3,5

Waga: 10 dag

Wymiary: najdłuższy bok 132 cm, wysokość na środku 60 cm, dwa krótsze boki - 90 cm każdy

 blb1

 blb3

 blb4

 blb8

 blb5

 blb6

 

Na drutach jest kolejny melanż.

004

 Inne czekają aż wskoczą na moje druty.

 010

poniedziałek, 15 marca 2010
Kolory jesieni późną zimą

Tym razem na przekór porze roku i pogodzie miałam na drutach chustę w kolorze złotej jesieni. Ruda włóczka ze złotą nitką prezentuje się bardzo ładnie na nowej chuście. Szkoda, że owego złotka nie widać na zdjęciach.

Zdążyłam zdjąć chustę z drutów i już wyciągnęły się po nią czyjeś ręce w mojej rodzinie. Oddałam bez żalu, w końcu mam sporo różnych chust i jeszcze niejedną sobie zrobię.

ruda1

 ruda2

 ruda3

 ruda4

Złotą nitkę widać na poniższym zdjęciu (kliknij w link).

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/hh/ha/s1ze/0quJinUbGaTLBbMe1X.jpg

A za oknem sypie znowu śnieg! 

Mnóstwo śniegu napadało

Zima wcale nie ma zamiaru skończyć swojego panowania.

Dzisiaj rano poszłam po zakupy i brnęłam przez zaspy.  Napadało nieźle od wczoraj.

Zima, zima, zima, śnieg, śnieg, śnieg ....

zma1

 zma2

 zma3

 zma4

 zma5

 zma6

 zma7

 

niedziela, 14 marca 2010
Czy zima oszalała?

Przed chwilą zerknęłam za okno i zastygłam z wrażenia. Zima postanowiła pokazać co potrafi. Prawie nic nie widziałam oprócz płatków śniegu. Wszędzie sypał śnieg, śnieg, śnieg....

Mam tego naprawdę dość.

14 marca 2010_1

 14 marca 2010_2

Jak zima sypnęła i zawirowała śniegiem, to postanowiła, że otuli nim wszystko co się da. Każdy dom, samochód, drzewa są pokryte śnieżnym puchem.  

14 marca 2010_3

 14 marca 2010_4

sobota, 13 marca 2010
Niebieska czapeczka

Za moim oknem znowu widzę świeży śnieg. Czapki, szale  i chusty wełniane nadal są potrzebne. No to zrobiłam niebieską czapeczkę z kwiatkiem dla małej dziewczynki.

nb1

 nb2

 

piątek, 12 marca 2010
Wyróżnienia blogowe

Co jakiś czas otrzymuję wyróżnienia blogowe o czym jestem informowana w komentarzach. Serdecznie dziękuję. Jest mi bardzo miło, że osoby odwiedzające mojego bloga znajdują w nim coś ciekawego i inspirującego.

Nie będę wyróżniała żadnego z odwiedzanych blogów. Przepraszam, że nie spełniam oczekiwań związanych z zasadami przyznawania wyróżnień. Blogi, które odwiedzam uważam za ciekawe i wszystkim należą się wyróżnienia.

czwartek, 11 marca 2010
Zdjęłam z drutów

Jakiś czas temu zaczęłam robić chustę z melanżowego moheru i odłożyłam ją. Zupełnie zapomniałam o biedaczce. Wczoraj wieczorem nawinęła mi się pod ręce i postanowiłam ją skończyć. Potrzebowałam na nią niecałe 10 dag włóczki i druty nr 4,5. Dzisiaj jest już gotowa i za kilka dni powędruje jako prezent do nowej właścicielki.

a_ch1

 a_ch2

 a_ch3

 a_ch4

 a_ch5

 a_ch6

 

środa, 10 marca 2010
Z tego co zostało na motku

Na motku zostało mi trochę Sasanki więc zrobiłam jeszcze jedną chustę (mniejszą od poprzedniej) dla trzylatki.

Tym razem eksperymentowałam i zrobiłam ją w ten sposób:

Nabrać 5 oczek na druty.

Przerobić kolejno oczka dokładając między nimi narzuty.

Przerobić wszystko jak schodzi z drutów.

Przerobić kolejno oczka dokładając między nimi narzuty.

Oczko brzegowe, narzut, oczko prawe, narzut, oczka prawe.... przed oczkiem środkowym narzut, oczko środkowe na prawo, narzut, oczka prawe.... narzut, oczko prawe, narzut, oczko prawe.

Przerobić wszystko jak schodzi z drutów.

Oczko brzegowe, narzut, oczko prawe, narzut, oczka prawe.... przed oczkiem środkowym narzut, oczko środkowe na prawo, narzut, oczka prawe.... narzut, oczko prawe, narzut, oczko prawe.

Przerobić wszystko jak schodzi z drutów.

Oczko brzegowe, narzut, oczko prawe, narzut, oczka prawe.... przed oczkiem środkowym narzut, oczko środkowe na prawo, narzut, oczka prawe.... narzut, oczko prawe, narzut, oczko prawe.

Przerobić wszystko jak schodzi z drutów.

I tak dalej... (co kilka rządków dodałam dziury - ażury)

Oczka zamykające: szydełkiem (tak samo jak podawałam przy okazji innych chust).

dscf4545

 dscf4546

 dscf4547

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, komentarze i wyróżnienia. Pozdrawiam.

 

wtorek, 09 marca 2010
Drugi wiosenny komplecik

Z marszu zrobiłam drugi komplecik, który niecierpliwie oczekuje wiosny.

 komplet rozowy

 komplet rozowy1

 komplet rozowy2

 

poniedziałek, 08 marca 2010
Wiosenny komplecik

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, pozdrawiam moich gości.

Wczorajsza niedziela minęła mi domowo i dość leniwie. Ogarnia mnie chyba przedwiosenne zmęczenie. Nie chce mi się nawet wychodzić z domu i z utęsknieniem wyglądam oznak zbliżającej się wiosny. Niestety, za oknem nadal jest dość zimowo. Prognozy pogody też nie nastrajają mnie optymistycznie. Pocieszam się, że tak czy owak - wiosna musi w końcu kiedyś nadejść.

Moja tęsknota wiosenna sprawiła, że utkałam wczoraj komplecik dla mojej małej panienki. Będzie pasował do wiosennego płaszczyka.

Dane techniczne:

druty nr 3,5 (chusta), nr 3 (czapeczka)

włóczka Sasanka

czapka - 14 g

chusta - 22 g

najdłuższy bok chusty - 95 cm, dwa krótsze po 59 cm, wysokość na środku - 30 cm

sobota, 06 marca 2010
Torba na zakupy

Moja torba na zakupy jest już gotowa do użytku.Torbom plastikowym mówię do widzenia.

 tb1

 tb2

 tb3

 tb4 

tb5

Żyj ekologicznie

Właśnie skończyłam projektowanie i wyszywanie haftu na moją ekologiczną torbę na zakupy. Zrobiłam przymiarkę z wybraną tkaniną w paski i zaraz siadam do maszyny.

Niestety nie zrobiłam schematu haftu, ponieważ projektowałam go i wyszywałam od razu. Jeśli kogoś zainteresuje mój projekt i zechce zrobić sobie taki haft, mogę przesłać bardzo dobrej jakości skan robótki. Sprawdzałam (wydrukowałam go) i z czystym sumieniem mówię, że bez problemów da się odtworzyć haft z tego skanu.

Torbę pokażę później. Muszę ją uszyć. Biegnę do maszyny.

dr1

 dr2

 DSCF3031

 

 
1 , 2