Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
Blog > Komentarze do wpisu
Moja kolorowa strzałka

 

 

Opis wykonania strzałki - KLIKNIJ TUTAJ

 

Strzałka - notatki, opis - KLIKNIJ TUTAJ

 

Film - strzałka początek KLIKNIJ TUTAJ

 

Film - strzałka drugi etap KLIKNIJ TUTAJ

 

Chusty strzałki opanowały od jakiegoś czasu wiele blogów i stron robótkowych. Nie wiem jak to się stało, że wpadły mi w oko dopiero niedawno. Opisy wykonania są dostępne w wielu miejscach, pojawiły się też filmiki instruktażowe. Nic tylko skorzystać, wybrać włóczkę, wziąć druty w dłonie i wydłubać strzałkę. Odłożyłam znowu na bok moje robótki i zrobiłam sobie strzałkę wykorzystując całe motki włóczki i resztki pozostałe z zygzakowatych szalików. Rwałam w niektórych miejscach motki i dokładałam te resztkowe. Końcowy efekt wyszedł całkiem nieźle.

Moja strzałka wygląda tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrobiłam sobie notatkę z opisem wykonania strzałki, żeby nie szukać za jakiś czas.

 

 

Wydaje mi się, że 70 - 80 cm długości (mierzonej na środku) pierwszego etapu wystarczy aby rozpocząć drugi etap. Chusta będzie naprawdę duża. W linkach, które podałam wyżej są dokładne opisy dotyczące sposobów przerabiania jednego oczka z dwóch oczek. Przyznam, że ja nie skorzystałam z tych rad. Łapałam po prostu dwa kolejne oczka na drucie i przeciągałam przez nie włóczkę robiąc jedno oczko. Dlatego w mojej notatce z opisem wykonania strzałki nie ma ani słowa jak zrobić jedno oczko z dwóch. W robótce nie ma oczek brzegowych. Wszystkie oczka przerabiamy zawsze ściegiem francuskim (same prawe oczka).

Chustę uprałam, odsączyłam nadmiar wody w ręczniku i powiesiłam na drążku suszarki. W porównaniu do wymiarów przed praniem z zadowoleniem stwierdziłam, że powiększyła się trochę. Nie trzeba było blokować, przypinać szpilek itp. 

 

 

wtorek, 24 lipca 2018, xhaftx

Polecane wpisy

  • Moje nowe miejsce blogowania - zapraszam

    Założyłam nowego bloga na Bloggerze. JESTEM TUTAJ - KLIK https://xhaftx.blogspot.com/ Mam nadzieję, że zadomowię się w nowym miejscu a wy będziecie m

  • Blox - koniec

    29 kwietnia 2019 roku znikną blogi na Bloxie. Serwis Bloxa zostanie zamknięty. Mój blog też zniknie. Szkoda. Chwilowo nie myślę o przenoszeniu go w nowe miejsce

  • Fiolet i szarości

    Kolejna asymetryczna chusta zeszła z moich drutów. Już wskoczyła na szyję właścicielki - pewnie na chwilę, ponieważ jest coraz cieplej.

Komentarze
2018/07/24 17:52:43
Cudowna,masz turbodoładowanie?
-
2018/07/24 19:10:02
No chyba mam.
Robię naprawdę szybko na drutach.
-
2018/07/24 20:59:35
To niesamowite. Taki dobór kolorów, przejścia i łączenia jest dla mnie nie do pojęcia. Zrobiłam kilkanaście kolorowych, bawełnianych, resztkowych kwadracików z białą ramką na karczek do bawełnianej sukienki. Leżą! Poukładanie ich jeden koło drugiego to już zbyt trudne. Podziwiam Cię bardzo, ale nie pojmuję ..... Pozdrawiam serdecznie.
-
2018/07/24 21:59:19
Te łączenia kolorów, mieszanie ich robię dość często i lubię. Samo jakoś mi tak wychodzi. Pozdrawiam.
-
2018/07/26 14:55:13
Przesliczna ta strzalka Hafcie!!!
-
2018/07/26 20:29:07
Dzięki za miła słowa, pozdrawiam.
-
2018/07/30 03:16:03
Hafcie spytam czy tylko te dwa motki wykorzystalas do strzalki,czy nalezy zamowic 3 i jakimi (numer) drutami dzierglas.
Aktualnie nadal robie szal haapsalu , mam 120 cm,to juz z gorki (220 oczek szerokosci),ale chce wczesniej zamowic wloczke na strzalke .bo musze ja miec "teraz i juz" ,
Pozdrawiam
EWA
Pisze o nieludzkiej troche godzinie,ale ja tak mam ,zaraz dospie :D
-
2018/07/30 18:38:57
Na pierwszej fotce jest napis: druty nr 3,5.
Chcesz kupić taką samą włóczkę z jakiej ja zrobiłam?
Kup 3 motki, troszkę ci zostanie. Jeśli zrobisz takie wymiary jak moja strzałka, to po upraniu i powieszeniu będziesz zadowolona - zrobi się naprawdę spora, można super się nią owinąć.
Dłub szal, dłub, jeszcze trochę i będzie koniec. Pozdrawiam.
-
2018/07/30 21:02:51
Dziekuje Hafcie i pozdrawiam !
Ewa