Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone.
Blog > Komentarze do wpisu
Kolorowy świat włóczek

 

Siedzę i patrzę z zachwytem na ten kolorowy świat włóczek:

 

 

 

 

 

 

 

środa, 18 lipca 2018, xhaftx

Polecane wpisy

  • Igielniki

    Nie palę papierosów już kilka miesięcy i trwam nadal w tym mocnym postanowieniu. Mam na stanie papierośnice, które są teraz igielnikami. Od dawna używam kilku p

  • Kolorowe paski z resztek włóczki

    Dawno zaczęte paseczki długo zalegały na drutach. Wreszcie doczekały się dokończenia dziergania i zeskoczenia z drutów. Teraz gotowy otulacz czeka aż wskoczy na

  • W kolorach jesieni

    Druty nr 4 plus nieco więcej niż pół motka włóczki Papatya Angora Cake plus kilka dni dłubania równa się dość spora i ciepła chusta otulacz na jesienne i zimowe

Komentarze
2018/07/18 20:30:26
oj,bedzię się działo,
-
2018/07/19 08:29:50
Chwilowo zerkam tylko i wzdycham do tych cudnych włóczek.
-
2018/07/19 10:41:19
Hafciku,
Twoje szaliki są po prostu cudne! Wpadłam w ramach, poszukiwań inspiracji, na Twoje szaliki zygzaki, szyjogrzeje itp. i jestem oczarowana. Też taki chcę! (zrobić,oczywiście :).
Podpowiedz mi proszę jaki robisz brzeg w zygzakach: czy takie z "zawijaskiem" - supełkiem gdy ostatnie oczko jest 2 z jednego? Czy jest oczko brzegowe - łańcuszek (ale wtedy trzeba by dodać oczko poza wzorem , próbowałam ale chyba robię coś nie-tak. Jak wykańczasz brzeg - czy tylko chowasz nitki odcięte czy jeszcze coś ? I jeszcze jedno z jakich kolorów Nako robiłaś ten męski zygzak? czy mogłabyś podać mi numery kolorów, chciałabym zrobić mężowi ? Pozdrawiam Cię i życze wielu bardzo kolorowych pomysłów !
Małgocha
-
2018/07/19 15:08:47
Nie ma oczek brzegowych, wszystkie to ścieg francuski.
Męski szalik:
NAKO Arya Ebruli nr 86412 i 86398 zrobione na zmianę po 2 rządki.

Jeśli łączę taką włóczkę jak Arya Ebruli, to igłą rozdzielam pasmo na cieniutkie niteczki, z drugą końcówką innej włóczki robię tak samo, nakładam jedną na drugą na długość kilku centymetrów i mocno skręcam je razem palcami, Ten kawałeczek przerabiany połączonym kawałkiem robię dość ścisło. Potem nie widać połączenia, żadnych supełków nie ma, a wszystko dobrze się trzyma.
Jak kończę robótkę to nawlekam koniec włóczki na igłę i kilka razy przeciągam w różnych miejscach blisko siebie na brzegu, obcinam bez supełka.
Oczka z zawijaskiem na końcu (2 z jednego) gdy przechodzę do następnego rządka.

Pozdrawiam.
-
2018/07/19 15:40:07
Piekne moteczki!
-
2018/07/19 20:49:40
Dzięki! zamówiłam już różne włóczki melanżowe i kilka takich neutralnych jednobarwnych gdy uznam, że trzeba "uspokoić" jakieś zestawienie kolorków i do roboty! Pozdrawiam
M