Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone.
Blog > Komentarze do wpisu
Farbowanie...

 

Dawno nie bawiłam się w farbowanie włóczek. Właśnie nadszedł ten moment, bo wygrzebałam z zakamarków szafy zapomniane dwie cewki surowego jedwabiu w nieciekawych jak dla mnie kolorach. Skąd się wziął ten jedwab? Zupełnie nie pamiętam. Postanowiłam zmienić mu kolor, bo z szarości i jakiegoś brudnego ecru nie dałabym rady robić na drutach. Nie znoszę takich kolorów więc trzeba było działać.

Przewinęłam dwie cewki w jeden olbrzymi precel i zabrałam się za farbowanie.

 

 

 

 

 

 

Zmiana kolorów wyszła na dobre jedwabnej nitce i pewnie za jakiś czas zrobię sobie wiosenno - letnie wdzianko na następny sezon.

piątek, 10 października 2014, xhaftx

Polecane wpisy

  • Melduję, że...

    Melduję, że żyję i urlopuję się w najlepsze. Podczas pierwszego miesiąca moich wakacji zrobiłam to: Jestem w trakcie robienia na zmianę tego: Wkrótce mam z

  • Urlop

    W tym roku wcześniej niż zwykle zaczynam wakacje i odpoczywam również od blogowania. Do zobaczenia, spotkamy się po moim urlopie. Robótki i włóczki zabieram z

  • Szalik zygzak nr 2

    Drugi upominkowy szalik w zygzaki jest już gotowy. Teraz poczeka jakiś czas aż wpadnie w ręce nowej właścicielce.

Komentarze
2014/10/10 08:37:02
Hafcie, co to za farbki i skąd je wziąć? Efekt farbowania jest zaskakująco intensywny.
-
2014/10/10 09:11:45
To barwniki spożywcze, które kupiłam kiedyś w Arkadii, a dokładnie w sklepie z żywnością z całego świata (na parterze, niedaleko Saturna).
-
2014/10/10 16:35:21
Piękne kolorki wyszły!!! Bardzo energetyczne. Bardzo takie lubię.
-
2014/10/11 10:38:56
Piękne kolory wyszły! Myślałam, ze to jakieś profesjonalne fabry do wełny dopóki nie przeczytałam Twojego komentarza. Nie spodziewałam sie, że barwnikami spożywczymi można osiągnąć taki efekt.

Pozdrawiam,
Ola
handmade-project.blogspot.com
-
2014/10/12 18:42:49
Witam
Podziwiam że tak ładnie można ufarbować wełnę barwnikami spożywczymi ja mam chyba ze 3 kilo owczej wełny chciałabym ją ufarbować ale nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak się do tego zabrać czy mogę liczyć na pomoc. acha dzięki za linki do zrobienia kocyków dla dzieci bardzo mi pomogły już zrobiłam jak wykończę to się pochwalę pozdrawiam
-
2014/10/20 23:56:39
Otrzymalaś włóczkę w przecudownym kolorze
Śliczna