Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
Blog > Komentarze do wpisu
Przygotowania do świąt - szynka z szynkowara

 

Coraz trudniej trafić w sklepach na dobrą wędlinę. Postanowiłam więc coś z tym zrobić. Poszperałam w internecie, wygooglałam hasło szynka domowa, wędlina domowa i trafiłam na strony, wpisy na blogach dotyczące domowych wędlin z szynkowarów. Zainteresowałam się tematem, zamówiłam dwie sztuki owych szynkowarów i przetestowałam je w ramach przygotowań do świąt. U znajomej pani w budzie z mięsem kupiłam niedużą szynkę orzech. Zmodyfikowałam odrobinę przepis znaleziony kiedyś w internecie (niestety nie pamiętam gdzie go znalazłam i nie mogę podać źródła, biję się w piersi i mam nadzieję, że będzie mi wybaczone). Wystarczyły dwie doby, kilka godzin chłodzenia w lodówce i na dzisiejszą kolację zapodałam rodzinie własną domową szyneczkę na kanapkach. Początkowo spojrzeli podejrzliwie, zapytali o ser żółty. Kategorycznie odmówiłam podania czegokolwiek innego i nakazałam jeść.

No i co?

Wystarczył jeden kęs a rodzina zaczęła rozpływać się nad moimi umiejętnościami kulinarnymi. Szynka smakowała wszystkim, trzeba było dokroić, dodać porcję chrzanu i kilka kromek pieczywa. Na świąteczne śniadanie zamówili moją domową szynkę i dopytywali czy w tych magicznych szynkowarach da się zrobić inne wędliny. Da się więc im zrobię. W tym roku na Wielkanoc będą domowe wędliny.

Dobrze, że kupiłam te szynkowary. Co jakiś czas zaserwuję swojskie wyroby nie tylko od święta.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po opublikowaniu wpisu zauważyłam literówki w podanym przepisie.  

Patrz dwie ostatnie linijki jest powtórzone słowo szybkowar a powinno być napisane szynkowar

 

 

 

sobota, 05 kwietnia 2014, xhaftx

Polecane wpisy

  • Moje nowe miejsce blogowania - zapraszam

    Założyłam nowego bloga na Bloggerze. JESTEM TUTAJ - KLIK https://xhaftx.blogspot.com/ Mam nadzieję, że zadomowię się w nowym miejscu a wy będziecie m

  • Blox - koniec

    29 kwietnia 2019 roku znikną blogi na Bloxie. Serwis Bloxa zostanie zamknięty. Mój blog też zniknie. Szkoda. Chwilowo nie myślę o przenoszeniu go w nowe miejsce

  • Fiolet i szarości

    Kolejna asymetryczna chusta zeszła z moich drutów. Już wskoczyła na szyję właścicielki - pewnie na chwilę, ponieważ jest coraz cieplej.

Komentarze
2014/04/06 08:16:48
Przestaliśmy jeść wędliny, takie są paskudne. Czasami gotuję szynkę w garnku, ale to co pokazałaś wygląda ciekawie. Skąd wzięłaś sól do peklowania?
-
2014/04/06 08:19:58
Od jakiegoś czasu jest dostępna w marketach, ostatnio kupiłam ją w Carrefourze na Powstańców Śląskich (torby 1 kg - PRYMAT - 7 zł).
-
2014/04/06 09:16:51
Jaki fajny wynalazek, szynka wygląda bardzo apetycznie :)
-
2014/04/06 10:34:42
A jaka jest smaczna i soczysta, polecam ten wynalazek.
-
2014/04/06 11:26:11
słyszałam już o szynkowarach od koleżanki, która sobie taki jeden zakupiła , ale jeszcze nie próbowałam nic z nich jeść! Chyba kupię:)Pozdrawiam!
-
2014/04/06 12:04:24
Naprawdę warto mieć takie ustrojstwo.