Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
Blog > Komentarze do wpisu
Czerwona okładka

 

Mały hafcik, który pokazałam kilka dni temu został ozdobą okładki na zeszyt klik tutaj.

Zeszyt wraz z okładką będzie świątecznym prezentem dla pewnej uczennicy.

Niżej są widoczne etapy wykonania okładki na zeszyt z wykorzystaniem haftu, który został naszyty na tkaninę. Sposób wykonania jest dość prosty. Należy pamiętać o upraniu tkanin i taśmy przed szyciem. Wtedy będziemy mieli pewność, że w trakcie użytkowania i kolejnych prań okładka nie skuli się i nadal będzie pasować na zeszyt.

Okładkę wykonałam w następujący sposób:

Przygotowałam tkaninę o wymiarach większych niż zeszyt (z naddatkiem na zawinięcie i zszycie wszystkich boków). Zawinęłam brzegi i je przeszyłam. Wysokość zeszytu plus kilka milimetrów (na późniejsze zszycie) stanowi wysokość okładki. Tak przygotowaną tkaninę złożyłam na pół, przeprasowałam i założyłam jeden brzeg aby wyznaczyć szycie kieszonki na zeszyt. Zszyłam na górze i na dole tę niby kieszonkę. W ten sposób tylna część okładki była gotowa. Włożyłam zeszyt w okładkę, zawinęłam przednią część i ułożyłam na niej  tkaninę z haftem, przyszyłam, przyfastrygowałam ozdobną taśmę, przeszyłam na maszynie, uprasowałam i dopiero wtedy zawinęłam przednią kieszonkę okładki i przeszyłam ja z obu stron. Po uprasowaniu okładka powędrowała na zeszyt.

Uwaga! Wszystkie szwy należy zabezpieczyć przed pruciem i wysnuwaniem.

Tak uszyta okładka może służyć wiele lat i przeżyje niejedno pranie.

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 21 września 2012, xhaftx

Polecane wpisy

  • Moje nowe miejsce blogowania - zapraszam

    Założyłam nowego bloga na Bloggerze. JESTEM TUTAJ - KLIK https://xhaftx.blogspot.com/ Mam nadzieję, że zadomowię się w nowym miejscu a wy będziecie m

  • Blox - koniec

    29 kwietnia 2019 roku znikną blogi na Bloxie. Serwis Bloxa zostanie zamknięty. Mój blog też zniknie. Szkoda. Chwilowo nie myślę o przenoszeniu go w nowe miejsce

  • Fiolet i szarości

    Kolejna asymetryczna chusta zeszła z moich drutów. Już wskoczyła na szyję właścicielki - pewnie na chwilę, ponieważ jest coraz cieplej.

Komentarze
2012/09/21 10:46:51
Piękny hafcik na zeszyciku. Poprzednia praca również. Nie mogłam komentować , bo nie chodził mi internet. Pozdrawiam!
-
2012/09/21 11:00:01
Pozdrawiam.
Oj, bez internetu bieda.
-
2012/09/21 21:51:22
Już do szkoły?
Jak ten czas leci...
Najładniejszy zeszyt w klasie będzie.
-
2012/09/22 18:01:40
Taki zeszyt w gabloty i na piedestały!!! :))) Albo na same najpiękniejsze rzeczy! Bardzo piękna okładka.
-
2012/09/23 17:57:23
Dzień dobry
Niemal każdego dnia zaglądam na Twojego bloga.Zawsze coś nowego(np.co tam w przyrodzie albo w Warszawie ciekawego się dzieje ?)
Piękne fotki wstawiasz.Mam takie nietypowe pytanie. Właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego aparatu foto. Jakim aparatem robisz tak piękne zdjątka?Jeśli jest prosty w obsłudze, proszę o model i nr np.na adres m-eilowy.
asiawat@poczta.onet.pl
-
2012/09/23 18:47:23
Mam kilka aparatów fotograficznych. Są to dość proste w obsłudze cyfrówki, ich cena nie przekracza 400 złotych. Teraz (od kilku miesięcy) używam Kodaka easyhare mini Camera M200,
tak wygląda (mam też czerwony jak na fotce):
store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/pd/MINI_Camera/productID.222433200
Kosztował 200 złotych. Robi dobre zdjęcia jak na moje potrzeby.