Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone.
Blog > Komentarze do wpisu
Warszawski spacer - Płatnicza, Plac Wilsona

 

Zapraszam na spacer ulicą Płatniczą, który rozpoczyna się niedaleko metra przy ulicy Kasprowicza 59.

Warto przejść się Płatniczą bardzo wolnym spacerkiem 750 metrów (taką długość ma ulica) obserwując zabudowę z lat dwudziestych ubiegłego wieku i podziwiając nieliczne w Warszawie latarnie gazowe. Można zobaczyć tam domki w stylu neoklasycyzmu narodowego, staropolskich dworków i socrealistycznym. Style budowli mieszają się a jednak stanowią dość ciekawą całość.

Po dojściu do Placu Konfederacji mijamy kościół p.w. św. Zygmunta i idziemy dalej Płatniczą. Celowo nie zrobiłam zdjęć dworków i domów, ponieważ mam nadzieję, że zainteresuję was tą niewielką uliczką i sami pójdziecie ją obejrzeć.  Ja chciałam pokazać wam dwie kapliczki znajdujące się na Płatniczej.

 

 

Na Płatniczej mijamy dom piosenkarki Kory Jackowskiej i Kamila Sipowicza.

Kto jest dociekliwy, to go znajdzie podczas swojego spaceru. 

 

Wreszcie dochodzimy do Płatniczej 50A gdzie znajduje się kapliczka z figurą Matki Boskiej.

 

 

 

Za chwilę dochodzimy do Płatniczej 35/37 gdzie od godziny 13 do 17 można zjeść domowy obiad we wnętrzu, które niektórych zachwyci a inni mogą poczuć się przytłoczeni przez ogrom zgromadzonych przedmiotów. Są tam meble domowe, bibeloty i inne ciekawostki. To niewielka restauracyjka "Pod podłogą" znajdująca się w domu znanej aktorki Krystyny Sienkiewicz (dworek zbudowanym w latach 80 ubiegłego wieku). Wejścia do domu strzegą główki dwóch psów, ponieważ Krystyna Sienkiewicz jest ich miłośniczką. Gdy zajrzymy w głąb ogrodu to dojrzymy postaci różnych zwierząt - rzeźby, plecionki z wikliny i inne, a nawet mazowiecką chałupę przeniesioną w częściach na teren posiadłości.

Na Płatniczej 35/37 "mieszka" święty Franciszek z Asyżu. Kapliczka została ufundowana przez Krystynę Sienkiewicz, 17 czerwca 2007 roku została wyświęcona i stoi przed wejściem na posesję.

 

 

 

 

 

 

Tuż za dworkiem na Płatniczej 35/37 dochodzimy do skrzyżowania Żeromskiego z Płatniczą i wychodzimy prosto na kapliczkę z figurą Jezusa (pokazywałam tę kapliczkę na blogu w zeszłym roku).

 

 

A potem proponuję podjechać do Bliklego na Plac Wilsona i napić się dobrej kawy.

 

 

W cukierni obok kupujemy lody i idziemy do parku, siadamy obok Aliny i rozkoszujemy się widokami.

 

 

Można sprawdzić co dzieje się w czerwcowym świecie przyrody. Ja zauważyłam dzisiaj malutkie żołędzie na dębach.

 

 

Trawniki w parku pokryte są dywanami łąkowych kwiatów i można rozłożyć na nich koc, żeby poleniuchować. Wiele osób tak tam odpoczywa w słoneczne dni - na kocyku.

 

 

 

Ja odpoczywałam na ławce. Uznałam, że nie przystoi mi powalić się na trawie.

 

 

sobota, 16 czerwca 2012, xhaftx

Polecane wpisy

  • Melduję, że...

    Melduję, że żyję i urlopuję się w najlepsze. Podczas pierwszego miesiąca moich wakacji zrobiłam to: Jestem w trakcie robienia na zmianę tego: Wkrótce mam z

  • Urlop

    W tym roku wcześniej niż zwykle zaczynam wakacje i odpoczywam również od blogowania. Do zobaczenia, spotkamy się po moim urlopie. Robótki i włóczki zabieram z

  • Szalik zygzak nr 2

    Drugi upominkowy szalik w zygzaki jest już gotowy. Teraz poczeka jakiś czas aż wpadnie w ręce nowej właścicielce.

Komentarze
2012/06/16 19:24:42
Dziękuje za kolejny spacer po Warszawie - jestem daleko ale dzięki Tobie całkiem blisko mojego ulubionego miasta !
-
2012/06/16 19:46:27
Miło mi, pozdrawiam.
-
2012/06/17 00:19:47
Proszę, proszę, a to ciekawe. Chętnie się wybiorę na taki spacerek, tylko urlop zacznę! Tym bardziej, że na Żoliborzu znam tylko główne ulice i ...Szpital Bielański.
-
2012/06/17 00:19:48
A ja jak kiedyś będę w Warszawie to moim przewodnikiem po tym mieście na pewno będzie ten blog .Pewno te miejsca nie są tak często oblegane przez turystów.Swoją drogą pani K.Sienkiewicz to fajna babka,bardzo ją lubię.Dzięki ,pozdrawiam.
-
2012/06/17 09:51:07
Najbardziej zauroczyły mnie te malutkie żołędzie :)
Misiek na domu też super :d
I tak, podobają mi się Twoje warszawskie spacery!
-
2012/06/17 09:56:33
:-)
Lubię spacerować po Warszawie ale niekoniecznie w miejscach, do których zwyczajowo zmierzają wycieczki. Tam pojawiam się co jakiś czas, wolę inne ciekawe ulice, zaułki i miejsca.
Pozdrawiam.
-
2012/06/17 16:13:45
Przyjemny spacerek z ciekawostkami miasta w tle. Pozdrawiam gorąco!
-
2012/06/21 21:17:32
Ty masz rację z tym galopem przyrody w tym roku, wiesz, że już mamy grzyby?