Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone.
Blog > Komentarze do wpisu
Zielona czapka
wzorek

Wzorek, który wczoraj znalazłam został już porządnie wypróbowany i zapamiętany. Opisałam go jak potrafiłam najlepiej. Może przyda się komuś. Wykorzystałm go do zrobienia czapki z alpaki dla małej panny. Wczesną jesienią czapka przyda się a teraz dołączy do koleżanek w pudle. Poleżą sobie razem.

vqw1

vqw2

I jeszcze jedna czapka w innym odcieniu zieleni. Zrobiłam ją łącząc alpakę, kid moher z jedwabiem. Tym razem odrobinę zmieniłam wzór podstawowy.

plk

plk1

plk2

plk3

Zapominam już o dłubaniu czapek do jesieni. Wtedy jakieś jeszcze zrobię.

poniedziałek, 23 maja 2011, xhaftx

Polecane wpisy

  • Kolorowy świat włóczek

    Siedzę i patrzę z zachwytem na ten kolorowy świat włóczek:

  • Otulacz z golfem

    Dokończyłam kolejną robótkę zalegającą w moim koszyku z rozpoczętymi dzianinami. Mam na zimę ciepły otulacz z golfem - szyjogrzej. Kiedyś zrobiłam już taki mode

  • Prosta, łatwa chusta

    Nieduża, prosta chusta zeszła z moich drutów. Teraz jest włożona do pudła i czeka aż nadejdą jesienne chłody. Wtedy wskoczy na czyjąś szyję w mojej rodzinie.

Komentarze
2011/05/23 20:28:38
Wzorek bardzo, bardzo fajny! Wyszła ciekawa faktura.
-
2011/05/24 09:35:02
Dziękuję za fajny wzorek. Pozdrawiam
-
2011/05/25 21:44:41
wspaniale :D

szkoda, ze moje drutowanie takie wprawne nie jest... :|
ale sam w sobie scieg mocno mnie zacheca do probowania. :D

podziekowala :D
-
2011/05/27 13:48:37
Dzięki linkowi który zamieściłaś, obejrzałam na youtube pokaz i spróbowałam własnych sił w rozpracowaniu wzorku(a najlepsza w drutach nie jestem, niestety); dziś zobaczyłam u Ciebie opis i potwierdziło się to, co wykombinowałam.
Dziękuję za namiary na super łatwy i śliczny wzorek. Zauroczył mnie bardzo i teraz pewnie pójdzie ciągiel kilka prac z nim w roli głównej.


Anka
-
2011/05/27 13:53:23
to jeszcze raz ja. Czapka wygląda super z tym ażurkiem, a jak się sprawuje pod względem rozciągliwości? Sama zastanawiałam się nad czapkami dla moich panien, właśnie z wykorzystaniem tego wzoru, tylko ja bardziej myślałam o pionowym puszczeniu pasów ażuru. Teraz przyszło mi na myśl czy on nie będzie się rozwlekać?


Anka
-
2011/05/27 19:16:34
Cieszę się, że korzystacie ze wzorów ściegów.
Myślę, że rozciągliwość tego ściegu będzie w dużej mierze zależeć od rodzaju włóczki. W czapkach "przyblokowałam" go ściegiem francuskim.