Witaj, zapraszam do obejrzenia moich prac wykonanych muliną, wełną, igłą, na drutach i szydełkiem. Czasami nie odpowiadam na niektóre komentarze. Wszystkie uważnie czytam.
tricoteuse Polska Polska Poland stitchingheart ptaszek gyhw7QUr87suOyWPwB insekten-0042.gif von 123gif.de myszka drutki Nie biorę udziału w zabawach blogowych. Nic nie sprzedaję i nie wykonuję na zamówienie. Dzielę się własnymi autorskimi wzorami, które są tu umieszczone. wloczki
Blog > Komentarze do wpisu
Moje robótki

Zrobiłam komplecik dla mojej ukochanej dziewczynki - elegantki. Będzie w sam raz gdy zobaczymy nadchodzącą wiosnę. Na razie poleży w szufladzie.

bll1

 bll2

 dds1

 dds2

Zabrałam się za szal z moherowej włóczki w kolorze mlecznym, zbliżonym do ecru. Wykorzystałam wzór z książki "Haapsalu sal". Mój szal nie będzie zbyt szeroki, bo wydaje mi się, że mam za mało włóczki by poszaleć z jego szerokością. 

 dst1

Na zdjęciu powyżej widać kolorową włóczkę na początku robótki. Została wykorzystana do prowizorycznego nabrania oczek (tak to się chyba nazywa). W tym miejscu będzie połowa szala. Druga jego część zostanie zrobiona po wypruciu kolorowej włoczki (powstaną oczka do nabrania na drut) i w ten sposób szal narzucony na ramiona będzie miał wzór układający się tak samo po obu stronach.

Skorzystałam z tych objaśnień:

http://www.youtube.com/watch?v=okuYEOQhtOk&feature=related

http://bellaknitting.typepad.com/bella_knitting/2007/10/provisional-cas.html

Schemat z książki zmodyfikowałam dodając 1 oczko w szerokości raportu. W ten sposób uzyskałam pionowe pasy ażurowe przedzielone na prawej stronie jednym lewym oczkiem. Na pierwszy rzut oka nie ta zmiana nie jest bardzo widoczna, jednak ułatwiła mi dzierganie. W momencie gdy muszę odłożyć robótkę i ponownie do niej wracam, nie zastanawiam się zbyt długo jakie oczko mam zrobić. Sprawdzam i przeliczam wtedy tylko 9 oczek pomiędzy pojedynczymi oczkami lewymi.

Mój schemat wygląda więc tak:

Dostałam w prezencie jeden motek wełny 100% i ją też przeznaczę na szal. Na razie muszę jednak oswoić się z jej widokiem, ponieważ 10 dag tej wełny to 1250 metrów. Nigdy nie robiłam z tak cienkiej wełny, więc jeśli się zdecyduję to będzie dla mnie poważne wyzwanie. Zastanawiam się nad numeracją drutów do tej wełny. Jeśli ktoś ma doświadczenie, proszę o podpowiedź.

 dlg1

 

blue
poniedziałek, 11 stycznia 2010, xhaftx

Polecane wpisy

  • Moje nowe miejsce blogowania - zapraszam

    Założyłam nowego bloga na Bloggerze. JESTEM TUTAJ - KLIK https://xhaftx.blogspot.com/ Mam nadzieję, że zadomowię się w nowym miejscu a wy będziecie m

  • Blox - koniec

    29 kwietnia 2019 roku znikną blogi na Bloxie. Serwis Bloxa zostanie zamknięty. Mój blog też zniknie. Szkoda. Chwilowo nie myślę o przenoszeniu go w nowe miejsce

  • Fiolet i szarości

    Kolejna asymetryczna chusta zeszła z moich drutów. Już wskoczyła na szyję właścicielki - pewnie na chwilę, ponieważ jest coraz cieplej.

Komentarze
2010/01/11 17:35:43
Luna jest prawie tak samo cienka . Robiłam nią szal na 4. Myślę,że najlepiej parę próbek sobie zrobić,bo to właściwie od Ciebie zależy jak robótka ma wyglądać.
-
2010/01/11 19:02:40
wszystko zależy czy robisz bardzo ściśle czy luźno , , ja zrobiłam już kilka szali i chustek z tak cienkiej włóczki,robię dość luźno robiłam od 2,5 do 3,5 , z tego co zdążyłam zauważyć robisz bardzo równo i dość ściśle więc myślę że 3,5 a nawet 4. miałam linka do Twojej stronki ale jakoś mi umykała dziś odkryłam ją na nowo , śliczne sa Twoje prace.
-
2010/01/11 19:43:26
Dziękuję wam bardzo :-)